Nasi wolontariusze nauczyli warszawskich uczniów obsługi drukarki 3D - Fundacja Orange

Nasi wolontariusze nauczyli warszawskich uczniów obsługi drukarki 3D

14 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 350 w Warszawie wzięło udział w specjalnych warsztatach w FabLab powered by Orange.

Dzieci, które odwiedziły nasze multimedialne centrum w sercu Warszawy zmierzyły się z czterema projektami podczas czterech spotkań:

1. Wycinanie i grawerowanie własnych projektów na ploterze laserowym z zastosowaniem programu Inkscape
  2. Projektowanie w Tinkercad figur szachowych i ich wydruk na drukarce 3D
  3. Zaprojektowanie i wykonanie obudowy na płytkę micro:bit. Nauka programowania płytki micro:bit.
  4. Wykonanie własnego instrumentu muzycznego i zaprogramowanie go na micro:bit

Zajęcia poprowadziła dwójka doświadczonych wolontariuszy Orange Polska, którzy wcześniej wspierali Fundację Orange przy programie #SuperKoderzy.

Kliknij w obraz poniżej, aby przejść do GALERII ZDJĘĆ: