Blog - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Blog

Blog

 • Co to jest cyberprzemoc?

  Cyberprzemoc (cyberbullying) to jedno z najpoważniejszych i najpowszechniejszych zagrożeń z jakimi mogą mierzyć się internauci. Dotyczy wszystkich, jednak szczególne niebezpieczeństwo stanowi dla osób młodych i dzieci. Jest formą przemocy w cyberświecie i często wiążę się z tradycyjną przemocą rówieśniczą.

  Czytaj więcej - Co to jest cyberprzemoc?
 • Zagrożenia w internecie - jakie niebezpieczeństwo czyha w sieci?

  W dzisiejszych czasach Internet stał się częścią życia. Dzieci i młodzież mają do niego powszechny dostęp. Najmłodsi korzystając z tabletów, komputerów czy tabletów, z łatwością tworzą treści, filmiku czy zdjęcia, które później udostępniają w sieci.

  Czytaj więcej - Zagrożenia w internecie - jakie niebezpieczeństwo czyha w sieci?
 • Bezpieczne zakupy przez internet. Prawa konsumenta

  Warto znać swoje podstawowe prawa podczas dokonywania zakupów w sieci. Znajomość praw konsumenta pozwoli na realizację bezpiecznych zakupów w internecie i pomoże uchronić się przed nieprzyjemnymi sytuacjami podczas odstępstwa od umowy czy zgłoszenia reklamacji.

  Czytaj więcej - Bezpieczne zakupy przez internet. Prawa konsumenta
 • Jak robić bezpieczne zakupy w internecie?

  Coraz chętniej robimy zakupy przez internet, a właściciele sklepów online ułatwiają klientom dokonanie transakcji. Kupując w sieci pomijamy przede wszystkim niedogodności związane z tradycyjnym buszowaniem między sklepowymi półkami.

  Czytaj więcej - Jak robić bezpieczne zakupy w internecie?
 • Zgłoś nielegalne treści

  By dzieci w Internecie mogły się czuć bezpiecznie i nie trafiały na treści dla nich szkodliwe, bardzo ważne, by wszyscy użytkownicy Internetu czuli się za niego równie odpowiedzialni. Nielegalne treści powinny być usuwane.

  Czytaj więcej - Zgłoś nielegalne treści
 • Wyzwanie na koniec roku: posiłek bez urządzeń

  Przy pomidorowej rzut oka na wiadomości, kotlet z buraczkami ląduje na instagramie, kilka szybkich lajków jeszcze przed deserem. Znacie takie sytuacje z rodzinnych obiadów? Zauważyliście, że coraz mniej rozmawiamy przy stole? Organizacja Common Sense rzuca wyzwanie: stwórzcie w domu przestrzeń wolną od urządzeń.

  Czytaj więcej - Wyzwanie na koniec roku: posiłek bez urządzeń