Blog - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Blog

Blog

 • Kodowanie kształtuje charakter!

  Niewątpliwie żyjemy w czasach, gdy programowanie stało się modnym i dochodowym zawodem. Mimo to w popkulturze wciąż utrwalony jest obraz programisty jako odludka otoczonego ekranami komputerów i pustymi kartonami po pizzy… Jakie umiejętności powinniśmy więc kształtować u młodych programistów, by obalić ten stereotyp? I jakie dodatkowe walory edukacyjne kryją się w nauce kodowania?

  Czytaj więcej - Kodowanie kształtuje charakter!
 • Czym są kompetencje medialne i cyfrowe?

  Często wydaje się, że dzieci i młodzież, jako cyfrowi tubylcy, których rzeczywistość od zawsze związana jest z istnieniem komputerów i internetu, potrafią z nich korzystać niejako z zasady, a już na pewno radzą sobie lepiej od nas – dorosłych. Nic bardziej mylnego.

  Czytaj więcej - Czym są kompetencje medialne i cyfrowe?
 • Jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom w internecie?

  Od kilku lat Fundacja Orange wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę realizuje działania w nurcie profilaktyki pozytywnej, skupiając się na rozwijaniu mocnych stron i zasobów młodych ludzi oraz inspirując ich do kreatywnych działań jako alternatywy do zachowań ryzykownych online.

  Czytaj więcej - Jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom w internecie?
 • Programowanie rozwija, zatem mądrze uczmy programować

  Żyjemy w coraz bardziej złożonym świecie, w którym ważną i coraz ważniejszą rolę w służbie człowieka pełnią nowoczesne technologie. Będzie ich coraz więcej w życiu osobistym i zawodowym, a coraz więcej zawodów wymagać będzie mniej lub bardziej zaawansowanych umiejętności komputerowych.

  Czytaj więcej - Programowanie rozwija, zatem mądrze uczmy programować
 • Przedmiot: programowanie

  Nauka kodowania stała się w ostatnich latach jednym z najbardziej nośnych trendów edukacyjnych. Jakie miejsce zajmuje w realiach polskiej szkoły?

  Czytaj więcej - Przedmiot: programowanie
 • Nauczycielu, zadbaj o bezpieczeństwo swoich uczniów w Internecie

  Zapraszamy Was do skorzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących problematyki bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, przygotowanych wspólnie z Fundacją Dzieci Niczyje. Znajdziecie tu informacje o współczesnych zagrożeniach online, ich profilaktyce, a także funkcjonalnościach nowych mediów. Do Waszej dyspozycji jest kurs e-learningowy, a także materiały multimedialne i graficzne.

  Czytaj więcej - Nauczycielu, zadbaj o bezpieczeństwo swoich uczniów w Internecie
 • Co to jest cyberprzemoc?

  Cyberprzemoc (cyberbullying) to jedno z najpoważniejszych i najpowszechniejszych zagrożeń z jakimi mogą mierzyć się internauci. Dotyczy wszystkich, jednak szczególne niebezpieczeństwo stanowi dla osób młodych i dzieci. Jest formą przemocy w cyberświecie i często wiążę się z tradycyjną przemocą rówieśniczą.

  Czytaj więcej - Co to jest cyberprzemoc?
 • Zagrożenia w internecie - jakie niebezpieczeństwo czyha w sieci?

  W dzisiejszych czasach Internet stał się częścią życia. Dzieci i młodzież mają do niego powszechny dostęp. Najmłodsi korzystając z tabletów, komputerów czy tabletów, z łatwością tworzą treści, filmiku czy zdjęcia, które później udostępniają w sieci.

  Czytaj więcej - Zagrożenia w internecie - jakie niebezpieczeństwo czyha w sieci?