Blog - Strona 2 z 7 - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Blog - Strona 2 z 7

Blog - Strona 2 z 7

 • Jak uczyć zdalnie w czasie kwarantanny? Poradnik dla nauczycieli

  W trudnym czasie kwarantanny większość nauczycieli przechodzi na tryb pracy online. Sytuacja przymusza nas wszystkich do nowych typów komunikacji i wykorzystania narzędzi cyfrowych. Mamy więc przyspieszone szkolenia w warunkach bojowych. Jeśli nie czujecie się w tej sytuacji pewnie – to wpis dla Was.

  Czytaj więcej - Jak uczyć zdalnie w czasie kwarantanny? Poradnik dla nauczycieli
 • Co robić z dziećmi w czasie pandemii? Poradnik dla rodziców

  Czas szyldem COVID-19 jest trudny dla wszystkich. Próbujemy organizować pracę, naukę i czas wolny. Staramy się jak najlepiej wykorzystać dostępne techniki komunikacji – jednak telekonferencja nie zastąpi osobistego spotkania, lekcja online nie da tyle możliwości co zajęcia na żywo. Dlatego mamy dla Was 10 propozycji na cyfrowe aktywności z dziećmi.

  Czytaj więcej - Co robić z dziećmi w czasie pandemii? Poradnik dla rodziców
 • Gry dla dzieci – jak rozpoznać te najlepsze?

  Wielu rodziców nie nadąża za zmieniającymi się trendami w świecie rozrywki dla dzieci i młodzieży. W czasie pandemii koronawirusa niejadna mama chwaliła się: „wreszcie ogarnęłam, na czym polega ten TikTok!”. Tylko że TikTok istnieje od 2016, a w 2020 zapewne pojawią się kolejne internetowe mody. Nic dziwnego, że nie nadążamy za modami i zwyczajami dzieci online. Zawsze będziemy dwa kroki za nimi. Jak więc wybrać takie gry, które nie będą szkodliwe, a może wręcz pomogą w czymś naszym dzieciom,…

  Czytaj więcej - Gry dla dzieci – jak rozpoznać te najlepsze?
 • Phishing, clickjacking i tabnabbing. Niebezpieczne zjawiska w sieci

  Przestępcy działający w sieci stosują coraz bardziej wyrafinowane metody oszukiwania, wyłudzania danych, włamywania się na konta i okradania internautów. Eksperci od cyberbezpieczeństwa regularnie przestrzegają nas przed nowymi zagrożeniami, ale kreatywność hakerów nie zna granic. Jeśli słowa takie jak: phishing, clickjacking, tabnabbing nic Wam nie mówią, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

  Czytaj więcej - Phishing, clickjacking i tabnabbing. Niebezpieczne zjawiska w sieci
 • Co to jest FOMO?

  Syndrom FOMO dotyczy najczęściej młodych ludzi. To zjawisko powiązane z uzależnieniem od internetu, które może być tak samo silne, jak to od alkoholu, nikotyny czy narkotyków. W artykule wyjaśniamy, co to jest FOMO i jakie formy może przybrać.

  Czytaj więcej - Co to jest FOMO?
 • zagrożenia w internecie

  Zagrożenia w internecie - jakie niebezpieczeństwo czyha w sieci?

  Internet jest skarbnicą wiedzy, współczesną agorą, polem do rozwoju. Ale aplikacje online – jak każde narzędzie – mogą stanowić też zagrożenie. Dziś publikujemy specjalnie dla Was zestawienie zagrożeń w internecie, przed którymi możecie ustrzec siebie i swoje dzieci.

  Czytaj więcej - Zagrożenia w internecie - jakie niebezpieczeństwo czyha w sieci?
 • roboty edukacyjne na warsztatach #superkoderów

  Roboty edukacyjne - nauka przez technologię

  Roboty edukacyjne to elektroniczne urządzenia, którymi można zdalnie sterować i które można zaprogramować. Na rynku jest wiele rodzajów interaktywnych robotów edukacyjnych. Zobacz, jak nowoczesna technologia może być wykorzysta w edukacji.

  Czytaj więcej - Roboty edukacyjne - nauka przez technologię
 • emotikony i internetowy slang

  YOLO, BTW, IMHO – co oznacza internetowy slang?

  Komunikacja w sieci jest coraz szybsza, przez co wypowiedzi upraszcza się i skraca. Stąd wiele akronimów, głównie anglojęzycznych. Przykłady? YOLO, BTW, IMHO, ROTFL… Wiele z nich jest popularnych, ale nie każdy musi je znać. Dowiedz się, co oznaczają najpopularniejsze zwroty internetowego slangu.

  Czytaj więcej - YOLO, BTW, IMHO – co oznacza internetowy slang?