Blog - Strona 2 z 7 - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Blog - Strona 2 z 7

Blog - Strona 2 z 7

 • 8 ciekawostek o druku 3d

  Coraz więcej słyszymy o druku 3d; w czasie pandemii wielu wolontariuszy drukuje sprzęt dla medyków. Zobaczcie, jak niezwykłe mogą być zastosowania tej technologii

  Czytaj więcej - 8 ciekawostek o druku 3d
 • Odlecieliśmy w Kosmos.

  Współpraca z Fundacją Kosmos dla Dziewczynek marzyła nam się od dawna. I oto: MAMY TO! Zostaliśmy partnerem kwietniowego wydania magazynu pod hasłem…: „Podaj hasło”. Po co? Żeby pokazywać młodym czytelnikom i czytelniczkom, jak mądrze korzystać z technologii. Przy okazji powołaliśmy do życia nowych superbohaterów i superbohaterki. Zobaczcie sami.

  Czytaj więcej - Odlecieliśmy w Kosmos.
 • Edukacja zdalna nie dla wszystkich?

  Edukacja zdalna w czasach epidemii koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem dla szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców. Szybko przekonaliśmy się, jak wiele dzieci nie ma komputerów i dostępu do internetu, a przeniesienie lekcji do sieci odbiera im możliwość nauki. Wśród nich znaleźli się też podopieczni SOS Wiosek Dziecięcych, którym postanowiliśmy pomóc.

  Czytaj więcej - Edukacja zdalna nie dla wszystkich?
 • Jak uczyć zdalnie w czasie kwarantanny? Poradnik dla nauczycieli

  W trudnym czasie kwarantanny większość nauczycieli przechodzi na tryb pracy online. Sytuacja przymusza nas wszystkich do nowych typów komunikacji i wykorzystania narzędzi cyfrowych. Mamy więc przyspieszone szkolenia w warunkach bojowych. Jeśli nie czujecie się w tej sytuacji pewnie – to wpis dla Was.

  Czytaj więcej - Jak uczyć zdalnie w czasie kwarantanny? Poradnik dla nauczycieli
 • Co robić z dziećmi w czasie pandemii? Poradnik dla rodziców

  Czas szyldem COVID-19 jest trudny dla wszystkich. Próbujemy organizować pracę, naukę i czas wolny. Staramy się jak najlepiej wykorzystać dostępne techniki komunikacji – jednak telekonferencja nie zastąpi osobistego spotkania, lekcja online nie da tyle możliwości co zajęcia na żywo. Dlatego mamy dla Was 10 propozycji na cyfrowe aktywności z dziećmi.

  Czytaj więcej - Co robić z dziećmi w czasie pandemii? Poradnik dla rodziców
 • Gry dla dzieci – jak rozpoznać te najlepsze?

  Wielu rodziców nie nadąża za zmieniającymi się trendami w świecie rozrywki dla dzieci i młodzieży. W czasie pandemii koronawirusa niejadna mama chwaliła się: „wreszcie ogarnęłam, na czym polega ten TikTok!”. Tylko że TikTok istnieje od 2016, a w 2020 zapewne pojawią się kolejne internetowe mody. Nic dziwnego, że nie nadążamy za modami i zwyczajami dzieci online. Zawsze będziemy dwa kroki za nimi. Jak więc wybrać takie gry, które nie będą szkodliwe, a może wręcz pomogą w czymś naszym dzieciom,…

  Czytaj więcej - Gry dla dzieci – jak rozpoznać te najlepsze?
 • Phishing, clickjacking i tabnabbing. Niebezpieczne zjawiska w sieci

  Przestępcy działający w sieci stosują coraz bardziej wyrafinowane metody oszukiwania, wyłudzania danych, włamywania się na konta i okradania internautów. Eksperci od cyberbezpieczeństwa regularnie przestrzegają nas przed nowymi zagrożeniami, ale kreatywność hakerów nie zna granic. Jeśli słowa takie jak: phishing, clickjacking, tabnabbing nic Wam nie mówią, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

  Czytaj więcej - Phishing, clickjacking i tabnabbing. Niebezpieczne zjawiska w sieci
 • Co to jest FOMO?

  Syndrom FOMO dotyczy najczęściej młodych ludzi. To zjawisko powiązane z uzależnieniem od internetu, które może być tak samo silne, jak to od alkoholu, nikotyny czy narkotyków. W artykule wyjaśniamy, co to jest FOMO i jakie formy może przybrać.

  Czytaj więcej - Co to jest FOMO?