Blog - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Blog

Blog

 • MegaMisja: uczymy dzieci z 800 szkół

  Rozpoczął się nowy rok szkolny i zarazem nowa edycja MegaMisji, czyli naszego programu dla dzieci z klas 1-3. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się na czym on właściwie polega.

  Czytaj więcej - MegaMisja: uczymy dzieci z 800 szkół
 • Wyjaśniamy, w jaki sposób #SuperKoderzy zmieniają polskie szkoły

  3 września to nie tylko początek roku szkolnego, tego dnia wystartowała również kolejna edycja naszego programu dla szkół - #SuperKoderzy. Dzięki niemu, dzieci z klas 4-6 mogą uczyć się kodowania i programowania podczas tradycyjnych lekcji szkolnych, np. geografii i matematyki.

  Czytaj więcej - Wyjaśniamy, w jaki sposób #SuperKoderzy zmieniają polskie szkoły
 • Tylko w tym roku nasi wolontariusze pomogli 12 tysiącom osób

  W ciągu 14 lat pracownicy Orange, jako nasi wolontariusze, przepracowali w projektach społecznych 185 tysięcy godzin. W każdym roku średnio aż 3000 osób angażuje się w nasze inicjatywy charytatywne. Tłumaczymy, jak udaje nam się mobilizować taką rzeszę osób.

  Czytaj więcej - Tylko w tym roku nasi wolontariusze pomogli 12 tysiącom osób
 • "MegaMisja z Psotnikiem" - nowe podejście do edukacji

  Na początku stycznia zadebiutowała aplikacja mobilna Fundacji Orange - "MegaMisja z Psotnikiem". Krzysztof Kosiński, koordynator programu MegaMisja w rozmowie z Barbarą Krywoszejew, ekspertką Fundacji Nowoczesna Polska tłumaczy na czym polega jej unikatowość i co każdy rodzic powinien wiedzieć o rynku aplikacji mobilnych.

  Czytaj więcej - "MegaMisja z Psotnikiem" - nowe podejście do edukacji
 • Gry mobilne dla dzieci - w czym tkwi haczyk?

  Chciałam dziś napisać kilka słów o graniu na telefonie i dzieciach. Ile razy ten temat był przerabiany w gronie rodziców… I zazwyczaj towarzyszy temu, któraś z tych wypowiedzi: „no tak wiem, że to nie najlepiej, ale …”, „u nas stanowczo ograniczamy…”, „robię, co mogę, żeby tyle nie grał, ale…”. No właśnie – w czym tkwi haczyk?

  Czytaj więcej - Gry mobilne dla dzieci - w czym tkwi haczyk?
 • Kodowanie kształtuje charakter!

  Niewątpliwie żyjemy w czasach, gdy programowanie stało się modnym i dochodowym zawodem. Mimo to w popkulturze wciąż utrwalony jest obraz programisty jako odludka otoczonego ekranami komputerów i pustymi kartonami po pizzy… Jakie umiejętności powinniśmy więc kształtować u młodych programistów, by obalić ten stereotyp? I jakie dodatkowe walory edukacyjne kryją się w nauce kodowania?

  Czytaj więcej - Kodowanie kształtuje charakter!
 • Jak wprowadzić dziecko w świat internetu?

  Jeśli Ty też zastanawiasz się kiedy i jak wprowadzić dziecko w świat internetu, koniecznie zapoznaj się z naszym przewodnikiem. Rok szkolny za pasem i być może część z Was Drodzy Rodzice staje właśnie przed decyzją czy nadszedł już ten, odpowiedni i najbardziej właściwy moment, aby wyposażyć dziecko w smartfon, laptopa, tablet czy po prostu umożliwić dostęp do internetu.

  Czytaj więcej - Jak wprowadzić dziecko w świat internetu?