Olga Bończyk Gwiazdą Dobroczynności - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Olga Bończyk Gwiazdą Dobroczynności

Olga Bończyk Gwiazdą Dobroczynności

Olga Bończyk Gwiazdą Dobroczynności

Olga Bończyk, ambasadorka programu Dźwięki Marzeń, została Gwiazdą Dobroczynności. Nominowana przez naszą Fundację, zebrała największą liczbę głosów w plebiscycie internautów, którzy docenili jej charytatywne zaangażowanie na rzecz dzieci niesłyszących. Jesteśmy bardzo dumni!

Galeria zdjęć

 • Cóż to był za cudowny wieczór! W sobotę 23 stycznia na uroczystym Balu Olga Bończyk  otrzymała tytuł Gwiazdy Dobroczynności. Pewnie się domyślacie, że jako organizacja, która nominowała Olgę do konkursu, jesteśmy szczęśliwi, dumni i wzruszeni. Tym bardziej, że to za sprawą największej liczby głosów oddanych w plebiscycie, otrzymała to piękne wyróżnienie.

  Wokalistka, aktorka, osoba o wielkim sercu, już od 10 lat wspiera naszych podopiecznych - dzieci z wadą słuchu i ich rodziców. „Za konsekwentne wspieranie w rozwoju dzieci niesłyszących, za wkład w umożliwianie im dostępu do edukacji na równi ze słyszącymi oraz pomoc rodzinom dzieci z wadą słuchu, za działalność edukacyjną - szerzenie wiedzy i uwrażliwianie Polaków na potrzeby osób niesłyszących” – brzmiał werdykt w czasie wręczenia statuetki. W tym roku wyróżnienia otrzymali także: Marcin Dorociński, Artur Żmijewski, Szymon Majewski i reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Specjalne nagrody kapituly powędrowały do Jerzego Stuhra i Ireny Santor. Magazyn Show nagrodził dodatkowo Małgorzatę Kożuchowską. Gratulujemy.

  Olga Bończyk każdego lata odwiedza dzieci i rodziców - uczestników turnusów rehabilitacyjnych Dźwięków Marzeń, bierze udział w  konferencjach o potrzebach dzieci niesłyszących i istocie wczesnej diagnozy i terapii słuchu i mowy. Problem ten zna z własnego życia, bo wychowała się w rodzinie osób niesłyszących. Olga włada językiem migowym, dzięki czemu może sprawnie porozumiewać się z niesłyszącymi rodzicami dzieci w naszym programie.  Na okładce swojej płyty "Listy z daleka" postanowiła przypomnieć odbiorcom o tym, że istnieją osoby, dla których muzyka pozostaje...dźwiękiem marzeń. W czasie Balu Gwiazd Dobroczynności czek na 5 tys. zł ofiarowała na rzecz Fundacji ECHO.

  Olga Bończyk angażuje się w wiele innych akcji charytatywnych , za co Ją bardzo podziwiamy. Gratulujemy tego niezwykłego wyróżnienia i jesteśmy wdzięczni, że jest z nami już od 10 lat.
  Dziękujemy Wam też za wszystkie głosy oddane w internetowym plebiscycie.
  Inicjatywa Gwiazd Dobroczynności organizowana jest przez Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wspólnie z Magazynem SHOW, aby inspirować Polaków do pomagania innym. Co roku wyróżnianych jest wiele artystów i osób publicznych za swoje charytatywne zaangażowanie.

  Autor:

  Opublikował: Fundacja Orange