Digital Youth Forum 2021 nadchodzi - Fundacja Orange

Digital Youth Forum 2021 nadchodzi

Ależ nie możemy się doczekać! Już 10 czerwca odbędzie się kolejna edycja jednego z najciekawszych wydarzeń dla młodzieży. Forum organizowane jest już od 5 lat, a w tym roku – podobnie jak w zeszłym – całkowicie online.

• W ostatnim Digital Youth Forum jednocześnie brało udział nawet 20 000 uczniów i uczennic. Nic w tym dziwnego, bo prelekcje były naprawdę niesamowite – a co lepsze, podobnie będzie i tym razem.

Co w programie?

Tym razem Michał Rogalski, który przez całą pandemię tworzy bazę danych o koronawirusie, z której korzystają dziennikarze, a nawet naukowcy powie o tym, że każdy może zmieniać rzeczywistość.

Kamil Śliwowski, trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej, opowie o nawykach i trikach, które zwiększają bezpieczeństwo w sieci.

Będzie też wywiad z Hanią Sywulą, twórczynią psychologicznego kanału Hania Es, autorką książki „W głowie się poprzewracało.

Zuzanna Kracz, aktywistka na rzecz praw człowieka, poruszy temat sojusznictwa.

Jan Gawroński, jeden z bohaterów Young Power, a także osoba z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zaplanował prelekcję pod tytułem „Różnorodny JA”.

Będzie też o walce z nierównościami społecznymi – reprezentanci kampanii społecznej „Pokaż to” opowiedzą o wspólnym przekraczaniu granic.

Wystąpią też wolontariusze Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Łódzkiej, a na koniec będzie wywiad z Marcinem Maciejczakiem i krótki koncert.

Dużo w jednym dniu, co?

Jak dołączyć?

Na wydarzenie można zarejestrować całą klasę nauczyciel. Możesz to zrobić na stronie wydarzenia: digitalyouth.pl. Dzięki rejestracji szkoła otrzyma również scenariusz zajęć (wariant stacjonarny i zdalny), certyfikat udziału oraz możliwość udziału w konkursach.

To co?

Widzimy się 10 czerwca?