Wspieramy wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych - Fundacja Orange

Wspieramy wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych

Do 30 listopada czekamy na zgłoszenia do programu Young Makers.

• Dla kogo jest projekt?

Do wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, którzy ukończyli 16 rok życia.

Na czym polega Young Makers?

Dzięki niemu, na czas trwania projektu, uczestnicy uzyskają dostęp do kreatywnego warsztatu nowych technologii - FabLabu w Warszawie. Wybiorą tutaj zajęcia, do których poczują największa zajawkę; począwszy od obróbki drewna, programowania i elektroniki, modelowania 3d, aż po szycie, pracę z ploterem laserowym i frezarką CNC. Kończąc projekt uczestnicy wychodzą z FabLabu z gruntowną wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, które w przyszłości mogą pomóc im w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia.

Zaangażowani uczestnicy otrzymają wsparcie w znalezieniu stażu lub praktyk w np. działach projektowych firm.

Jak można się zgłosić?

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj, do 30 listopada.

Young Makers jest projektem Stowarzyszenia Robisz.to, powstał we współpracy z Fundacją Orange, Fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca oraz Strengths Community.