Wracają Poranki z #SuperKoderami! - Aktualności - Fundacja Orange

Wracają Poranki z #SuperKoderami!

Mnóstwo osób pytało, więc odpowiadamy – wracamy! Organizujemy kolejny cykl webinariów dla dzieci z klas 4-6, na których będą mogły uczyć się programować, tworząc własne interaktywne mapy, rysujące rakiety czy aplikację do nauki języków obcych

Czas #zostanwdomu może być wykorzystany w sposób wartościowy! Udowodniła to pierwsza edycja Poranków z #SuperKoderami, podczas których uczyliśmy dzieci m.in. tworzenia własnych gier platformowych. Wiemy nawet, że część z Was grała wspólnie w stworzoną grę. Dlatego też przygotowaliśmy kolejny cykl Poranków, na których najmłodsi będą mogli tworzyć własne aplikacje, uczyć się programowania i prawdziwie wartościowo spędzać czas w domu.

Terminy i tematy najbliższych Poranków

• 27.04.2020 godz. 11:00-12:00 – Zrób sobie Google, czyli jak stworzyć popularne Google Doodle
  • 4.05.2020 godz. 11:00-12:00 – Interaktywna mapa Polski w Scratchu
  • 11.05.2020 godz. 11:00-12:00 – Rysujące rakiety, czyli jak wykorzystać scratchowy pisak do nauki i zabawy?
  • 18.05.2020 godz. 11:00-12:00 – Uczymy się np. hiszpańskiego ze Scratchem, czyli jak zrobić prostą aplikację do nauki języków
  • 25.05.2020 godz. 11:00-12:00 – Arkanoid - kolega Pacmana, a my zrobimy to w Scratchu.
  • 1.06.2020 godz. 11:00-12:00 – Jak zrobić muzyczny projekt w Scratchu? Wydobywamy potencjał funkcji dotyczących dźwięku

Wszystkie webinaria poprowadzą nauczyciele #SuperKoderów – Joanna Apanasewicz oraz Jacek Ścibor.

Jak dołączyć do Poranków ?

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy:
być przed komputerem chwilę przed godziną 11.00
kliknąć w link https://fundacjaorange.clickmeeting.com/superkoderzy, podać nick i adres email

Czy trzeba coś instalować?

Platforma clickmeeting działa przez przeglądarkę. Zachęcamy natomiast do instalacji aplikacji Scratch, która działa offline, aby mieć pewność, że będzie działać bez zarzutu. Do pobrania pod adresem https://scratch.mit.edu/download.

Czy rodzice są potrzebni w czasie webinariów?

Z założenia zajęcia są pomyślane jako propozycja dla dzieci, bez konieczności angażowania Was – rodziców. W zależności od poziomu technicznego dzieci, potrzebna może być pomoc w dołączeniu do webinarium. W jego trakcie młodzi uczestnicy mogą też konsultować się i sami zadawać pytania na czacie.

Czy mogę odtworzyć zapis webinariów później?

Tak. Nagrania webinarów będą dostępne na kanale Fundacji Orange na YouTube.

Zapraszamy do zgłaszania się, a wszystkim życzymy dużo zdrowia i siły w tym trudnym czasie!

PS: przypominamy, że do 15 maja trwa nabór szkół do MegaMisji i #SuperKoderów. Dowiedz się więcej i zgłoś szkołę tutaj.