Sztuczna inteligencja w edukacji - Aktualności - Fundacja Orange

Sztuczna inteligencja w edukacji

Zostaliśmy partnerem programu AI Schools & Academy, który przybliży uczniom i nauczycielom sztuczną inteligencję.
Mężczyzna siedzący przed ekranem komputera

Sztuczna inteligencja w szkołach

Organizatorzy - Synerise ze wsparciem Fundacji Rozwoju Społęczeństwa Informacyjnego - przewidują wsparcie merytoryczne szkół i nauczycieli w kwestii edukacji o sztucznej inteligencji (AI). Dzięki programowi, uczniowie i nauczyciele zyskają nowe kompetencje z zakresu wykorzystania AI. Pilotaż programu rozpocznie się we wrześniu. Program będzie realizowany na trzech poziomach wiekowych:
  • przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych,
  • klasy 4-6 szkół podstawowych,
  • klasy 7-8 szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowe

Konkurs dla szkół

Synerise przewiduje również konkurs, prowadzony wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju. Postawionym w nim zagadnieniem będzie stworzenie przez uczniów takiego rozwiązania problemu społecznego, które wykorzystuje mechanizm AI. Partnerem wspierającym jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej informacji na stronie projektu.