#SuperKoderzy w FabLabie - Fundacja Orange

#SuperKoderzy w FabLabie

Za nami warsztaty dla grupy nauczycieli, którzy zwyciężyli w konkursie dla #SuperKoderów.

Nagrodą były warsztaty w FabLab powered by Orange, w czasie których nauczyciele sami stworzyli wymyślone przez siebie pomoce edukacyjne. Aby przekuć pomysły w gotowe przedmioty, skorzystali z drukarek 3d, plotera laserowego czy frezarki CNC. Użyli sklejki, filcu i innych materiałów. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia mentorów ze Stowarzyszenia Robisz.to.

Co powstało w czasie pracowitego weekendu? Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą wykorzystywać teraz m.in. planszę i elementy do nauki programowania w Minecrafcie, specjalny zestaw figurek do nauki podstaw matematyki i przyrody czy drewnianą planszę wprowadzającą w naukę programowania.

Gratulujemy świetnych pomysłów i doskonałego wykonania!

Fot. Alicja Szulc.