#SuperKoderzy ruszą w 135 szkołach w całej Polsce - Fundacja Orange

#SuperKoderzy ruszą w 135 szkołach w całej Polsce

Wyniki rekrutacji do pierwszej po pilotażu edycji programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania - zainteresowanie kodowaniem jest duże, wynosiło blisko 3 szkoły na 1 miejsce.

• To pokazuje, że pomysł, by nauka kodowania pojawiała się także poza informatyką jest bardzo trafiony. Cieszymy się, że znalazło się tylu nauczycieli z pasją, którzy chcą prowadzić zajęcia z kodowania na lekcjach przyrody, języka polskiego, techniki, muzyki czy języka angielskiego.

Każdy z nich wspólnie z nauczycielem informatyki przejdzie specjalne szkolenie organizowane w naszą Fundację i przez cały czas trwania programu będzie otrzymywał bieżące wsparcie. Ponadto, wytypowane szkoły otrzymają grant na zakup niezbędnego sprzętu.

< ZOBACZ LISTĘ SZKÓŁ PRZYJĘTYCH
    DO #SUPERKODERÓW >

Szkoły, które w tym roku nie zakwalifikowały się do programu, mogą skorzystać z bezpłatnych scenariuszy zajęć, dostępnych na www.superkoderzy.pl

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy inspirujących zajęć!