Poznaj ambasadorów naszych programów - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Poznaj ambasadorów naszych programów

Poznaj ambasadorów naszych programów

Grzegorz Kasdepke jest ambsadorem programu MegaMisja. Anna Guzik-Tylka pełniła rolę ambasadorki Pracowni Orange.

Galeria zdjęć

Grzegorz Kasdepke to najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego ponad czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera ( m.in. „Kuba i Buba”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci”, „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko”). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody literackie, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za Kacperiadę, dwukrotnie nagrodę „Edukacja XXI wiek“ za „Co to znaczy..” oraz „Bon czy ton”, Nagrodę BETA za „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela”, Nagrodę im. Kalimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji, nagrodę twórców ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych („Ostrożnie”, „Mam prawo!...”, „Mity dla dzieci”), Fundacja ABC Cała Polska Czyta Dzieciom uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady (ta sama książka została wpisana na światową listę White Ravens). Współpracuje z Wydawnictwem Nasza Księgarnia, Literatura, Egmont oraz z Narodowym Centrum Kultury. Były redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Autor słuchowisk radiowych. Od października 2015 Ambasador programu MegaMisja, propagujący zrównoważone podejście do wykorzystania nowych technologii i ich zastosowania w edukacji wczesnoszkolnej. 


Anna Guzik-Tylka to aktorka teatralna, serialowa i filmowa. Ukończyła studia na wydziale aktorskim PWST we Wrocławiu, wtedy też rozpoczęła pracę w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Gościnnie grywa również w warszawskim Teatrze Komedia oraz angażuje się w Projekt Teatr Warszawa. Aktorka znana jest z tytułowej roli w serialu komediowym „Hela w opałach”, ma na swoim koncie także pierwszoplanowe role w serialach „Na Wspólnej”, „Agentki”, „Klinika samotnych serc” oraz „Baobab czyli zielono mi”. W 2007 roku zdobyła Kryształową Kulę wygrywając program rozrywkowy „Taniec z Gwiazdami”. Uwielbia sport – jest brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej, gra w tenisa, jeździ na snowboardzie. Jest zwolennikiem zdrowego stylu życia i racjonalnego żywienia – prowadzi program „Grzeszki na widelcu” (wcześniej magazyn „Zdrowie na widelcu”). W ostatnich latach na dużym ekranie można ją było zobaczyć w filmach „Miłość na wybiegu”, „Obława”, „Ewa”. Lubi góry, aktualnie mieszka i wychowuje dzieci w Bielsku-Białej.
W Programie Pracownie Orange Anna Guzik propagowała proces wykorzystania nowych technologii przez mieszkańców mniejszych miejscowości bez względu na wiek. Aktorka zwróciła szczególną uwagę na więzi międzypokoleniowe budowane dzięki Pracowniom Orange.

Komentarze

Obrazek zabezpieczający przed spamem Jeśli nie możesz przeczytać kodu, kliknij tu.
Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu poprzez formularz kontaktowy

Brak komentarzy