Obchodzimy 13 urodziny i tydzień wolontariatu - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Obchodzimy 13 urodziny i tydzień wolontariatu

13 urodziny naszej fundacji to moment na podsumowania i docenienie naszych wolontariuszy.

Ponad 3000 pracowników Orange Polska angażuje się w nasze charytatywne projekty. To sytuacja bez precedensu.

Jeśli przeliczymy łączny czas ich pracy społecznej na standardowe 8 godzin, otrzymamy… 92 lata.

Warto wiedzieć, że wszyscy ci ludzie wykonują wartościową pracę, łącząc przygodę wolontariacką z "normalnymi" obowiązkami zawodowymi. Wolontariusze działają regularnie w ciągu całego roku. Fundacja zachęca ich do prowadzenia nauki kodowania, konstruowania robotów i zajęć z zasad bezpieczeństwa w internecie. – Uczę dzieci programować, poznajemy podstawy robotyki i razem tworzymy proste układy elektroniczne i roboty. Staram się zaszczepić w uczniach bakcyla techników-konstruktorów. Może w przyszłości skonstruują coś ciekawego? Cieszę się, że mogę się z nimi podzielić tą wiedzą, to bardzo przyjemne i inspirujące – mówi Robert Warzocha, ekspert R&D w Centrum Badawczo-Rozwojowym Orange Polska.

– Do każdej z inicjatyw możemy zapraszać swoje koleżanki i kolegów, nie tylko z Orange, również swoje rodziny – mówi Joanna Bruździak-Maleszewska, menedżerka Wydziału Inkubacji i Nowych Rozwiązań Orange Polska – Od początku aż do końca każdej akcji towarzyszy nam dużo pozytywnych emocji – dodaje.

Od początku 2018 roku wolontariusze przeszkolili już 7,5 tys. dzieci w całej Polsce. To tylko jedna z wielu, imponujących liczb.

DZIĘKUJEMY!