Nowe lekcje programowania dla najmłodszych - Fundacja Orange

Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku Fundacji Orange!

Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku Fundacji OrangeKRS 0000241397Sprawdź - Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku Fundacji Orange!

Nowe lekcje programowania dla najmłodszych

Udostępniamy osiem scenariuszy lekcji programowania dla klas 1-3.

Opowiadamy w nich, jak uczyć́ najmłodszych kodowania na komputerach, na tabletach, a także na… dywanie! Przed nami dużo wyzwań́, bo będziemy tworzyć́ animacje, interaktywne gry, ale także czerpać́ inspiracje z literatury dziecięcej i plastyki.

#SuperKoderzy to o ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Jest on adresowany do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat.

Tym razem wychodzimy z propozycją także do młodszych dzieci, w tym uczestników MegaMisji. Zostaną wprowadzone w ideę programowania i logicznego formułowania myśli, rozpoczną kodowanie na platformie ScratchJr, a nawet stworzą swoją własną grę.

Scenariusze są bezpłatne, otwarte dla wszystkich. Możecie pobrać je ze strony #SuperKoderów.