Nagroda dla ekipy z FabLab powered by Orange - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Nagroda dla ekipy z FabLab powered by Orange

Nagroda dla ekipy z FabLab powered by Orange

10 000 € trafi do twórców innowacyjnej aplikacji, nagrodzonej w konkursie #IMake4MyCity

Galeria zdjęć

Jury konkursu #IMake4MyCity organizowanego przez francuską Fundację Orange doceniło projekt ReCycle! stworzony przez zespół z warszawskiego FabLab powered by Orange. Dzięki wyróżnieniu, laureaci dostaną 10 000 € grantu przeznaczonego na rozwój projektu.

Co będzie owocem pracy zespołu? Mobilna aplikacja ReCycle!, która pomoże dowiedzieć się, co zrobić z niepotrzebnymi opakowaniami. Pisaliśmy o niej wcześniej. Jej działanie będzie polegało na prostych krokach:

  1. Użytkownik skanuje kod kreskowy produktu
  2. Dostaje informację o możliwych wykorzystaniach opakowania - zarówno metodach upcyclingu, ja i miejscach zbierających surowce
  3. Użytkownik może sam zasilić bazę o kolejne informacje.

Twórcy aplikacji wspierają idee re-use i zero waste, starają się ponownie wykorzystywać przedmioty. FabLab jest miejscem, w którym powstał już niejeden twórczy koncept ponownego wykorzystania odpadów.

Autorzy aplikacji to młodzi ludzie zgromadzeni w warszawskim fablabie, którzy uczestniczyli m.in. w projektach Maker Woman i Startup Jump oraz członkowie stowarzyszenia Robisz.to: Karolina Guzek, Maciek Naskręt, Nadia Dobrowolska-Muszyńska, Piotrek Adamczyk, Adrian Szewczak, Marcel Kamiński, Mirella Murawska, Bruno Podsiadło, Konrad Wieczorek.

Warto dodać, że zostali oni wybrani spośród 16 ekip z 8 krajów. Oprócz polskiego zespołu, wyróżnienia otrzymała także:

  1. ekipa z Tunezji, która zaprezentowała cyfrowo sterowną farmę warzyw i owoców
  2. zespół z Demokratycznej Republiki Konga, który zaprojektował inteligentny kran sterowany bezdotykowo. Dzięki zastosowaniu fotokomórek pomoże w zatrzymaniu chorób, które mogą rozprzestrzeniać się nawet przez dystrybutor do mydła czy kran.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Komentarze

Obrazek zabezpieczający przed spamem Jeśli nie możesz przeczytać kodu, kliknij tu.
Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu poprzez formularz kontaktowy

Brak komentarzy