Od tej aplikacji warto rozpocząć swoją przygodę ze smartfonem - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Od tej aplikacji warto rozpocząć swoją przygodę ze smartfonem

Jak w atrakcyjny sposób przekazać dzieciom informacje o bezpieczeństwie w sieci czy umiejętności poszukiwania informacji? Odpowiedzią jest MegaMisja z Psotnikiem, aplikacja mobilna Fundacji Orange, która zbiera pozytywne recenzje nauczycieli i rodziców.
Aplikację pobierzecie za darmo: iOS - TUTAJ, Android - TUTAJ.

Na czym to polega?

MegaMisja z Psotnikiem to gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku 6-9 lat (i ich rodziców). Młody użytkownik dostaje poważne zadanie – musi zaopiekować się Psotnikiem, wesołą sztuczną inteligencją. Może karmić go, myć, głaskać, ubierać. Może też stworzyć galerię z różnymi przebraniami Psotnika. Zdobywa prezenty i urządza pokój swojego stworka. Musi nauczyć go życia w Cyfrowym Laboratorium. Aby osiągnąć ten cel, w kolejnych poziomach wypełnia krótkie zagadki, quizy i memo oraz odblokowuje minigry. Każde takie wyzwanie pomaga mu zdobyć informacje o nowych technologiach i zyskać nową umiejętność. Aplikację stworzyliśmy po to, aby zaangażować dzieci w twórczy sposób, jednocześnie podnosząc ich wiedzę na temat tego, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Zdaniem Dagmary Hicks, popularnej blogerki parentingowej z bloga CalaReszta.pl, która testowała ze swoimi pociechami aplikację, to znakomite narzędzie, aby nauczyć dzieci… troski o innych. - Moje sześciolatki przechodzą teraz taki etap, w którym pragną opiekować się kimś młodszym. Wykazują się cierpliwością i zabieganiem o względy maluszka. W tej roli Psotnik sprawdza się idealnie. Można się nim opiekować, a jednocześnie wspólnie zdobywać wiele pożytecznych umiejętności. Staje się nie tylko młodszym bratem, ale i fajnym kolegą. Mam poczucie, że czas, jaki moje dzieci spędzają na zabawie z Psotnikiem, nie jest jałowym gapieniem się w ekran. W ciągu ostatnich kilki tygodni, w czasie których testowaliśmy aplikację, moje dzieciaki nie tylko pokochały Psotnika, ale i zdobyły szereg nowych umiejętności. Oczywiście z pomocą mamy, która siedzi i czeka na swoją kolej gry. Takie zabawy z dziećmi to ja lubię. Psotnik ostatecznie mnie przekonał, że aplikacje mobilne dla dzieci mogą być fajne i mądre – pisze.

Jej zdanie podziela Marlena Wróblewska – ekspertka parentingowa z bloga Makoweczki.pl, której dzieci zauroczyły się aplikacją. - Aplikacja oprócz warstwy edukacyjnej jest także doskonałą zabawą. Nie jest banalnie prosta, ale także nie jest za trudna (Lenka kilka razy potrzebowała mojej pomocy). Jest to także dobry moment, żeby porozmawiać z dziećmi o tematach technologicznych, a także zagrożeniach wynikających z ich użytkowania – puentuje. * * * MegaMisja z Psotnikiem jest propozycją przygotowaną w ramach programu MegaMisja, który działa obecnie w 800 szkołach w całej Polsce. Dowiedz się o nim więcej TUTAJ.