Maker Woman - zapraszamy do nowego projektu - Aktualności - Fundacja Orange

Aktualności

Maker Woman - zapraszamy do nowego projektu

Maker Woman adresowany jest do kobiet wchodzących lub powracających na rynek pracy. Głównym celem projektu jest zapobieganie społecznemu oraz technologicznemu wykluczeniu kobiet poprzez nieformalną edukację w zakresie nowych technologii i rzemiosła.

Grupę docelową stanowią osoby, które dopiero rozpoczynają swoja karierę zawodową oraz te, które po okresie macierzyństwa, czy urlopu wychowawczego wracają do pracy. Działania kierujemy także do kobiet, które chcą podnieść swoje kwalifikacje w związku z ciągle zmieniającymi się wymaganiami rynku pracy. Projekt będzie trwał od czerwca 2017 do lipca 2018. Odbędą się 3 cykle szkoleniowe, w których weźmie udział łącznie 36 kobiet.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange Warsztaty odbywać się będą w pracowni FabLab powered by Orange, w Warszawie, przy ulicy Twardej 14/16.

Więcej informacji o projekcie: https://maker-woman.robisz.to/o-projekcie

 FabLab powered by Orange to miejsce stworzone w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to. Dzięki zaawansowanym technologiom (drukarki 3d, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronika) oraz wsparciu trenerów można w nim nauczyć się jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko – od biżuterii po drona. Zajęcia i pracownie są otwarte dla dzieci, młodzieży i dorosłych, niezależnie od umiejętności i doświadczenia. FabLab powered by Orange skupia entuzjastów ruchu DIY (do-it-yourself), konstruktorów, makerów i majsterkowiczów.