Dołącz do MegaMisji i #SuperKoderów. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia! - Fundacja Orange

Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku Fundacji Orange!

Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku Fundacji OrangeKRS 0000241397Sprawdź - Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku Fundacji Orange!

Dołącz do MegaMisji i #SuperKoderów. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia!

31 marca ruszył nabór do bezpłatnych programów edukacyjnych Fundacji Orange. Wykorzystaj szansę!

MegaMisja – zgłoś się #SuperKoderzy – zgłoś się

MegaMisja i #SuperKoderzy - o co chodzi?

MegaMisja jest kompleksowym programem edukacji cyfrowej skierowanym szkół podstawowych. Może być realizowany w czasie zajęć lub na świetlicy. Jego cel to przygotowanie dzieci w wieku 6-10 lat do bezpiecznego i kreatywnego korzystania z technologii cyfrowych, a zarazem wzbogacenie oferty zajęć świetlicowych.

W programie #SuperKoderzy Fundacja Orange uczy dzieci w wieku 9 -12 lat podstaw programowania i robotyki, nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, matematyki, języka polskiego, muzyki i techniki.

Jakie korzyści dają programy?

Dzięki MegaMisji nauczyciele przystępujący do programu otrzymują dostęp do platformy internetowej, czyli do:

• osadzonych w przyjaznej fabule scenariuszy zajęć świetlicowych dla dzieci w wieku 6-10 lat,
  • filmów poradnikowych wprowadzających do tematyki zajęć,
  • pomysłów na rozwijanie cyfrowych kompetencji dzieci,
  • możliwości wymiany doświadczeń z wychowawcami świetlic w całej Polsce.

W jaki sprzęt Fundacja Orange wyposaża szkoły?

• tablety,
  • kreatywne zestawy plastyczne,
  • pakiety książek i gier planszowych,
  • zestawy z zabawkami edukacyjnymi i audiobookami.

Co otrzymują szkoły biorące udział w #SuperKoderach?

• profesjonalne szkolenie, które przygotowuje dwóch nauczycieli do przeprowadzenia zajęć granty na zakup sprzętu komputerowego,
  • grant na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki edukacyjnej
  • wsparcie doświadczonych szkoleniowców przez cały czas trwania programu.

Jak wygląda proces naboru?

Do rekrutacji mogą zgłaszać się wszystkie szkoły podstawowe. Zainteresowani udziałem w nowym naborze do programów mogą do 30 kwietnia 2017 zgłosić swoją placówkę. Wystarczy wypełnić formularz online i przesłać krótki film, który pokaże, że Wasza szkoła jest najlepszym kandydatem do MegaMisji i #SuperKoderów. Szczegóły na www.fundacja.orange.pl.

#SuperKoderzy i MegaMisja – pytania i odpowiedzi

MegaMisja - partnerzy merytoryczni: Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Highlight/inaczej oraz Centrum Cyfrowe Projekt: Polska.

#SuperKoderzy – partnerzy merytoryczni: Akademia Młodego Hakera, Think! Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy

#SuperKoderzy są objęci patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Oba programy są objęte patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.