MegaMisja - rekrutacja na ostatniej prostej – co powinniście wiedzieć? - Fundacja Orange

MegaMisja - rekrutacja na ostatniej prostej – co powinniście wiedzieć?

Odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z naszym programem. Rekrutacja trwa do 16 maja.

1. Czy udział w programie jest płatny?

Nie. Od nauczycieli oczekujemy przede wszystkim chęci i zapału do pracy.

2. Czy rodzice mogą zgłosić udział szkoły w programie?

Nie, rodzice nie mogą bezpośrednio zgłaszać szkół do programu. W rekrutacji mogą brać udział szkoły. Jeśli jesteś rodzicem, możesz przekazać informacje o programie nauczycielom ze szkoły Twojego dziecka i zachęcić ją do zgłoszenia.

3. Czy tylko szkoły mogą brać udział w rekrutacji do MegaMisji?

Tak!

4. Czy szkoła powinna informować i komunikować, że bierze udział w którymś z programów?

Oczywiście, zachęcamy szkoły do dzielenia się doświadczeniami z MegaMisji. Część robi to w ramach relacji na stronach, inni korzystają z mediów społecznościowych.

5. Czy rodzice ponoszą w związku z programem jakieś finansowe nakłady?

Nie, programy są całkowicie bezpłatne.

6. Czy zajęcia prowadzone są w czasie lekcji, w weekendy, popołudniami?

W przypadku MegaMisji zajęcia prowadzone są na szkolnej świetlicy lub w klasach 1-3.

7. Na jakich zasadach wybierane są szkoły, które wezmą udział w którymś z programów?

Komisja Fundacji Orange oceni wszystkie nadesłane filmy. Zgłoszenia do MegaMisji są oceniane pod kątem: atrakcyjności przekazu filmowego (pomysł, zaangażowanie w przygotowanie) obecności tematyki kompetencji cyfrowych i medialnych, świadczące o zrozumieniu idei programu MegaMisja zaangażowania dzieci, jako odbiorców inicjatywy.

8. Czy szkoła, która brała udział w programie MegaMisja, może o to starać się ponownie?

Nie. Zachęcamy do dalszego prowadzenia zajęć z kolejną grupą, korzystania ze scenariuszy zajęć, brania udziału w konkursach i wyzwaniach. Natomiast do udziału w mechanizmie grywalizacji, wraz z nagrodami, zapraszamy szkoły, które nie brały dotąd udziału w MegaMisji.

9. Czy do programów może zgłosić się gimnazjum, które od września 2017 stanie się podstawówką?

Nie, do programu może zgłosić się tylko szkoła posiadająca w chwili obecnej status szkoły podstawowej.

10. Kto może zgłosić szkołę/świetlicę do MegaMisji i jakie kompetencje musi posiadać?

Szkołę zgłasza lider – nauczyciel nauczania zintegrowanego lub wychowawca świetlicy, w porozumieniu z dyrekcją swojej szkoły. Nie musi mieć specjalnych kompetencji- otrzyma od organizatorów wsparcie merytoryczne i dostęp do materiałów edukacyjnych. Będą to m.in. filmy instruktażowe i samouczki.

11. Co mam zrobić jeśli w panelu logowania zapomniałem hasła?

Skorzystaj z mechanizmu odzyskiwania hasła i sprawdź skrzynkę e-mail.

12. Co zrobić, jeśli podczas procesu rejestracji i wypełniania wniosku pojawią się problemy z którymi nie mogę sobie poradzić?

Skontaktuj się z nami. W przypadku MegaMisji czekamy na Ciebie pod adresem: info@megamisja.pl.