Dołącz do MegaMisji - rekrutacja przedłużona do 16 maja! - Fundacja Orange

Dołącz do MegaMisji - rekrutacja przedłużona do 16 maja!

Termin przyjmowania zgłoszeń do #SuperKoderów upłynął 30 kwietnia, a rekrutacja do programu MegaMisja została wydłużona do 16 maja.

MegaMisja – zgłoś się

MegaMisja - o co chodzi?

MegaMisja jest kompleksowym programem edukacji cyfrowej skierowanym szkół podstawowych. Może być realizowany w czasie zajęć lub na świetlicy. Jego cel to przygotowanie dzieci w wieku 6-10 lat do bezpiecznego i kreatywnego korzystania z technologii cyfrowych, a zarazem wzbogacenie oferty zajęć świetlicowych.

Jakie korzyści dają programy?

Dzięki MegaMisji nauczyciele przystępujący do programu otrzymują dostęp do platformy internetowej, czyli do:

• osadzonych w przyjaznej fabule scenariuszy zajęć świetlicowych dla dzieci w wieku 6-10 lat,
  • filmów poradnikowych wprowadzających do tematyki zajęć,
  • pomysłów na rozwijanie cyfrowych kompetencji dzieci,
  • możliwości wymiany doświadczeń z wychowawcami świetlic w całej Polsce.

W jaki sprzęt Fundacja Orange wyposaża szkoły?

• tablety,
  • kreatywne zestawy plastyczne,
  • pakiety książek i gier planszowych,
  • zestawy z zabawkami edukacyjnymi i audiobookami.

Jak wygląda proces naboru?

Do rekrutacji mogą zgłaszać się wszystkie szkoły podstawowe. Wystarczy wypełnić formularz online i przesłać krótki film, który pokaże, że Wasza szkoła jest najlepszym kandydatem do MegaMisji. Szczegóły na www.fundacja.orange.pl.

#SuperKoderzy i MegaMisja – pytania i odpowiedzi

MegaMisja - partnerzy merytoryczni: Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Highlight/inaczej oraz Centrum Cyfrowe Projekt: Polska.